יין איכותי ישירות מהיצרן

יין איכותי ישירות מהיצרן – אהבת היין הפכה לפופולארית מאוד בשנים האחרונות בישראל, בין היתר באמצעות תוכניות הטלוויזיה שהתמקדו בבישול וביין, וגם בזכות היקבים האיכותיים שנפתחו כפטריות לאחר הגשם בכל רחבי הארץ.  

אותם מקומות פתחו את שעריהם למבקרים, ואף פיתחו חנויות מפעל ואפילו חנויות אינטרנטיות בהן יכולים צרכנים מכל רחבי העולם להזמין את תוצרתם. בואו לסיור משכר בין ענבים מעוכים בצפון

יין הינו אחד המוצרים העתיקים ביותר שארץ ישראל נודעה בהם. עוד מתקופת התנ"ך, וכמובן בעת העתיקה, יין מארץ ישראל היה בעל שם מיוחד, כולל סוגים וטעמים שונים של יין שנתגלו בממצאים היסטוריים וארכיאולוגיים.

היין הוא כמובן גם משקה בעל סגולות קודש, כפי שניתן לראות בכל טקס חשוב של הדת היהודית והדת הנוצרית, שתי דתות שמקורן בארץ ישראל. הפיכת היין למשקה בעל ערך מקודש הפכה אותו לאחד המשקאות המרכזיים של הארץ לכל אורך ההיסטוריה, ללא קשר כמעט לזהות השולטים בחבל ארץ זה במשך מאות ואלפי שנים.

היין, כמשקה מקודש, נזכר לא מעט בתנ"ך עצמו, והוא שזור בחלק מסיפורי התנ"ך החשובים ביותר ככלי מלחמה, אהבה, תשוקה, בגידה ועוד. ניתן לומר כי היין, על תכונותיו המגוונות וטעמו המשכר, בהחלט הינו אחד האמצעים המרכזיים שהניעו את סיפורי התנ"ך להתפתח כפי שהתפתחו.

מן העת העתיקה ועד היום, אהבת הארץ היתה שזורה גם באהבת יינות הארץ. אולם רק בעשרים השנה האחרונות במיוחד, אהבת היין בארצנו הפכה לא רק לנוסטלגיה עם ניחוח היסטורי, אלא לעסק כלכלי פורח, משגשג ונפוץ – עם פתיחתם של יקבים רבים בכל רחבי הארץ.

היקבים הידועים ביותר במשך שנים הם כמובן יקבי רמת הגולן בצפון, אשר זכו וזוכים לתשבוחות ולפרסים בקנה מידה עולמי. גם יקבי ברקן הידועים מייצאים יינות לעולם, ובמידה משתנה של הצלחה – גם יקבי בוטיק ישראליים קטנים בהרבה כגון יקב אדיר עם מרכז המבקרים המדהים שלו, יקב כרם בן זמרה, מיילס ועוד…

יקב בצפון כאטרקציה תיירותית לחובבי היין

יקבים רבים נפתחו בכל רחבי ישראל, המתאימה מבחינת קרקע ואקלים לגידול גפנים מזנים שונים לגידול ענבים לייצור יין מגוון ומשובח. במיוחד בצפון מדינת ישראל, התפתחו לא מעט יקבים איכותיים במיוחד – החל מיקנעם שבצפון עמק יזרעאל, המצוי בחלקו הדרומי של הגליל, ועד לרמת הגולן ואצבע הגליל בצפון הרחוק של מדינת ישראל.

כמו ברוב המקומות הללו, כמעט כל יקב בצפון פתח את שעריו למבקרים, כשהם מציעים סיורים מיוחדים במעמקי היקב, תוך מתן הסברים על התהליכים של ייצור היין, גידול הענבים הייחודיים, תהליכי ההתססה והתהליכים הכימיים שעובר היין בתוך החביות המיוחדות, ומידע אודות סוגי היין המיוצרים ביקב.

אי אפשר לעשות סיור ביקב בצפון בלי כמובן לטעום מן היין המיוצר בו, ובאמת, רוב המקומות הללו מציעים לא רק טעימות, אלא לעיתים גם ארוחה קלה שלמה, בדרך כלל חלבית, הנלווית לטעימות היין במקום.

אטרקציות למשפחות בצפון

סיורי יין ביקבים בצפון יכולים להיות יעד עיקרי של יום טיול וסיור בצפון היפה והפורח של מדינת ישראל, והוא יכול להיות גם חלק מטיול רחב יותר בארץ הצפון של ישראל.

במסגרת טיולים בצפון, כדאי לנצל את המגוון הרחב של אטרקציות למשפחות בצפון, הכולל אטרקציות אקסטרים, טיולים במסלולים מרתקים ויפיפיים, חופשות רומנטיות ומשפחתיות בלתי נשכחות, אטרקציות מים שונות ועוד.

בתוך השלל המגוון והמדהים הזה של אטרקציות למשפחות בצפון, מומלץ גם לכלול סיור באחד מיקבי הצפון – להנאה ועניין לכל המשפחה. מכיוון שכאמור סיורים כאלו בצפון בדרך כלל כוללים ארוחה קלה וטעימה, והסיור בתוך היקב נבנה כסיור חוויתי ולימודי מעניין, גם ילדים עשויים ליהנות מסיורים כאלו.

אטרקציות לזוגות

יקבים יכולים להיות אטרקציות מושלמות לזוגות אוהבים. יש בכל העיסוק ביין, וביקב ירוק וציורי במיוחד, איכות רומנטית מיוחדת, המשרה אווירה של אהבה והעצמה של קשר זוגי בכל הגילאים.

במיוחד עם שני בני הזוג הינם חובבי יין, סיורים ביקב הינם אטרקציה לזוגות מושלמת. בסיור כזה יש הכל מבחינת זוגות חובבי יין: לימוד מעניין על ייצור היין, סיור בין חביות היין המעוררות את חושי הריח של המבקרים, טעימות מסוגי היין הטעימים והאיכותיים של היקב, וכמובן – האופציה לקנות בחנות של היקב מתוצרתו.

גם הארוחה הקלה יכולה להיות תפאורה רומנטית לזוגות אוהבים, שכן יין, אוכל ורומנטיקה הינם שילוב מנצח כמעט תמיד. לחילופין, קנייה מתוצרת היקב בסופו של הסיור יכולה לצייד את הזוג בדרך לפיקניק רומנטי או חופשה בצפון בבקבוקי יין משובחים במיוחד.

אירועים משפחתיים או אירועי חברה ביקב

ניתן גם לארגן אירועים שונים בתוך יקב. בין אם מדובר באירועי חברה או אירועים משפחתיים, יקבים שונים מציעים את שטחם לקיום אירועים, כמובן תוך הגשת יין איכותי מתוצרת היקב תוך כדי האירוע.

בדרך כלל מדובר באירועים קטנים ובינוניים, עבור כמה עשרות אנשים – אולם אלו אירועים שנחשבים אינטימיים מצד אחד, ואיכותיים מצד שני, בשל אופיים המצומצם.

כמובן שבעת ארגון אירועים ביקבים חשוב לסנכרן בין מה שהיקב עצמו מספק לאירוע, במיוחד בגזרת היין, לבין הסעדה חיצונית אפשרית שתגיש סוגי מזונות ושתיה נוספים לאורחים. כמו כן, חשוב להפיק את האירוע ולתכנן אותו עם תכנים נוספים מלבד עצם הנוכחות ביקב עצמו.

אירועים ביקבים יכולים להיות משולבים עם סיור ביקב, או לחילופין היקב משמש תפאורה בלבד לאירוע עצמו: להפקת חתונה, אירוע חברה, מסיבת יום הולדת ועוד.

הזמנת יין איכותי ישירה מהיצרן

רוב היקבים בישראל הינם עסקים מסחריים, המבקשים באופן טבעי למכור את תוצרתם לצרכנים בארץ ובעולם. ישנם מביניהם המתמקדים בייצוא תוצרתם לחו"ל, וישנם כאלו המתמקדים דווקא בקהל לקוחות מקומי.

לרבים מהם ישנן חנויות אינטרנטיות, מהן ניתן להזמין מתוצרת היקב ישירות לביתכם, מבלי לצאת מהבית. אין בכך כמובן תחליף לחוויה המשכרת ומעוררת החושים של ביקור וסיור ביקב, אולם זה בהחלט מאפשר הזמנה קלה ונוחה של יין איכותי מתוצרת ישראלית ישירות אליהם.

ניווט מהיר במאמר